Doğru kitapların ve doğru insanların iyileştirici güçleri vardır.

    Her seans sonu danışanıma minik minik, onun terapiden alacağı verimi arttırmak için ödevler veririm. Ödev kelimesine çok takılıyorsak; ismini değiştiririz. (Örn; proje, analiz, düşünme, oyun). Her terapistin çalışma şekli farklıdır ve sık kullandığı yöntemler vardır. Ben, danışanımın terapiye getirdiği soruna yönelik bir kitap ya da süreç boyunca kitaplar ile terapi sürecimizin etkisinin arttırılmasını öneririm. Hayatı Yeniden Keşfedin kitabı terapide kullandığım kitaplardandır.

    Peki ne sağlar okuma terapisi (bibliyoterapi) ?

    Danışan, okuma terapisi ile anlamlandıramadığı duygularını tanıyabilir, analiz edebilir ve duygusal boşalma (katarsis) yaşayabilir. Bibliyoterapi sayesinde kişi kendi kişiliğine, çevresine ve yaşamına daha bütüncül bakma becerisi kazanabilir. Kitap okumaktan hoşlanmayan ya da çok zorlanan danışanlarım için de filmlerden yararlanabiliriz veya birlikte yeni yollar keşfederiz.

    Siz de yaşam kalitenizi arttırmak,  düşünce hatalarınızı ve otomatik düşüncelerinizi keşfetmek, geçmişten getirip çözümleyemediğiniz yaralarınıza temas ederek onları daha sağlıklı işleyerek kapatabilmek isterseniz;  Şema Terapi ekolü önderliğinde bütüncül bakış açısıyla gerçekleştireceğimiz online terapi ve Kadıköy yüz yüze seanslar için randevu oluşturmak için iletişim kısmından bana ulaşabilirsiniz.