Ataşehir Psikolog

Ataşehir Psikolog

[ez-toc]

Ataşehir Psikolog

Ataşehir psikolog hizmetleri kişilere farklı ruhsal problemlerde ve hayatlarında karşılaştıkları güçlüklerde yardımcı olmaktadır. Günümüzde günlük yaşam hızlı ve dinamik bir şekilde devam etmektedir. Bu bakımdan yoğunluk ya da insanlar arasındaki ilişiler zaman zaman insanlara ruhsal anlamda bunalım, stres getirebilir.

Eğer kişilerin kendileri bununla başa çıkamıyorsa bu uzun bir süre devam edebilir. Bu da beraberinde sağlık sorunlarının düşmesi, yaşam kalitesinin azalması gibi problemleri meydana getirebilir.

Bu gibi durumlarda bir psikolog ile birlikte çalışmak, sorunlarınıza kısa sürede çözüm bulmanıza çözüm sunar. Ataşehir uzman psikolog sorunlarınıza kesin çözümler sunabilir. Tüm hastalar özel bir şekilde değerlendirilerek, uygun çözümler teklif edilir.

Uzman psikolog Özlem Nur Tulum sunduğu psikoloji hizmetleri ile hayatınızda yaşadığınız sorunları çözmenize yardımcı olmaktadır. Psikolojinin farklı alanlarında size destek sunmaktadır.

Depresyon ve Anksiyete Durumlarında Psikolojik Çözümler

Depresyon günümüzde en çok karşılaşılan ruhsal hastalıklar içerisindedir. Depresyon, kendi içinde şu gibi şekilde incelenir:

  1. Majör Depresyon
  2. Doğumdan Sonra Depresyon
  3. Mevsimsel Duygu Durum Bozukluğu
  4. Atipik Özellikli Depresif Bozukluk
  5. Katatonik Özellikli Depresif Bozukluk
  6. Psikotik Özellikli Depresif Bozukluk
  7. Melankolik Özellikli Depresif Bozukluk

Bunun dışında anksiyete ise bir kaygı bozukluğu olarak tanımlanır. Tıpkı depresyon gibi insanlar farklı sebeplerden dolayı endişe duyabilir. Lakin anksiyete bunun sürekli ve yoğun olmasını ifade eder.

Bu gibi ruhsal problemlerin çözülmemesi kişilerin hayatlarını olumsuz bir şekilde etkiler. Tecrübeli psikolog kliniği yardımı almak, bunları çözme sürecinde size yardımcı olur. Uzman psikolog Özlem Nur Tulum, başarılı ve yenilikçi yaklaşımlar ile bu gibi durumlarda sizi desteklemektedir.

Sağlıklı Bir Hayatı Desteklemek

Sağlık her insanın yaşantısında en önemli yere sahiptir. Bu bakımdan sağlıklı ve dengeli beslenmek de önemlidir. Kişilerin buna önem vermemesi sadece kilo sorunlarına yol açmaz. Beraberinde bazı sağlık sorunlarını da getirir.

Birçok kişi bunun bilincinde olsa da sağlıklı yaşama konusunda önem veren ve çaba gösteren kişilerin sayısı azdır. Eğer kilo verme sürecindeyseniz veya bir diyetteyseniz bir tecrübeli psikolog yardımı almak, size süreç esnasında yardımcı olabilir.

Tecrübeli ve uzman psikolog Özlem Nur Tulum, hayat tarzınızı ve ruh halinizi göz önünde bulundurarak size bu konuda yardımcı olmaktadır.

Uyku Sorunlarını Geride Bırakmak

Düzenli ve sağlıklı bir uyku her insanın yaşantısında önemlidir. Çünkü yeterince uyumak ertesi gün için gerekli enerjiyi toplamanıza olanak tanır. Eğer kişiler yeterli uykuyu alamazsa ertesi gün günlük faaliyetleri de yeterince gerçekleştiremez.

Ancak sadece bununla da sınırlı değildir. Kişilerin yetersiz uyku alması bir süre sonra beraberinde sağlık sorunlarını da getirebilir. Farklı sebeplerden dolayı uygun uyuma ortamı sağlansa bile kişiler uykuya dalmada problem çekebilir.

En iyi psikolog bu durumda size yardımcı olabilir. Özlem Nur Tulum ruh haliniz üzerinde değerlendirme yaparak, daha iyi bir uyku çekebilmeniz için uzman çözümler sunmaktadır.

Yaşamda Ciddi Değişiklikler – Ataşehir Psikolog

Farklı sebeplerden dolayı insanlar yaşamlarında ciddi değişiklikler yapabilir. Yeni bir işe girme, evlilik kararı alma bunlardan sadece bazılarıdır. Bu gibi durumlardan önce emin olma doğal olarak istenir. Ancak kişiler kendi hayatına uzaktan bakamadığı için yaptıklarının nasıl olduğunu bilemeyebilir.

En iyi psikolog görüşü, size bu konuda destek olabilir. Üçüncü bir kişi olarak yapmak istediğiniz değişiklik hakkında sizi destekleyebilir. Böylece kararınızdan pişman olmamanıza olanak tanır.

Tecrübeli psikolog Özlem Nur Tulum, tüm bu durumlarında kişilere özel çözümler teklif etmektedir. Bunların dışında psikolojinin farklı dallarında da destek sunulmaktadır. Eğer bunlardan faydalanmak istiyorsanız, iletişime geçmeniz yeterlidir.

Önyargıları Önleme

Günümüzde insanların farklı konularda önyargısı olabilir. Bu durum insanların söz konusu şeye karşı aşırı derece temkinli yaklaşmasına veya tamamen uzaklaşmasıyla sonuçlanabilir. Bununla sınırlı kalmadan önyargılar her zaman asıl durumu görmeye engel olur. Örnek olarak bir kişinin kötü olduğuna dair önyargınız bulunuyorsa, size bir iyilik yapsa bile arkasında bir art niyet arayabilirsiniz

Bu nedenle önyargılar ile mücadele ederek tedavi etmek önemlidir. Ancak bu bazen kişilerin kendisi tarafından yapılamayabilir. Tecrübeli psikolog, size bu konularda yardımcı olabilir.

Uzman psikolog Özlem Nur Tulum, önyargılarınızı değerlendirerek kısa sürede bunlardan etkili şekilde kurtulmanıza yardımcı olmaktadır.