Adaçayı tütsüsü yapabilirsiniz. Evde gezdirebilirsiniz. Ama külleri muhakkak ev dışında çöpe atılacak. Sonra yok psikolog hanım bizim evden negatiflik çıkmadı kabul etmem. 😊

  Çok rahat olduğunuz; ancak, dik oturduğunuz bir pozisyonda nefes egzersizleri yapabilirsiniz. (Diyafram nefesi, 4 saniye kuralı gibi… (İnternetten bolca video bulabilirsiniz.) Ben de danışanlarıma öğretiyorum.

  Kahvesiz olur mu? Benim için olmaz diyenler için hemen başlamadan içiyoruz. Panik atak yaşayanlar ve panik bozukluğu olanlar lütfen içmesin. Nefes egzersizleriyle rahatladıktan sonra porsiyon kontrolü sağlayarak içebilirler. Kafeini minimuma indirmek gerekiyor anskiyete bozukluklarında.

  Rahatlatıcı müzikler eşliğimde ve gözler kapalıyken sadece nefes alışverişimize odaklanıyoruz. 5 dakika böyle kalabilirsiniz. Aklınıza gelen düşüncelerden korkmayın; merak etmeyin hepimize geliyor onlardan o an size hizmet etmeyen düşüncelerin geçip gitmesine izin verin sadece, onlara tutunup yeni yeni düşünce pencereleri açmamaya çalışın. Tekrar nefesinize odaklanın.

  Youtube’da ‘’Mistik Yol’’ kanalında olumlama videoları ve meditasyonlar var. Onları dinleyebilirsiniz.

  Yapacağınız ılık banyonuza sirkeyi ekleyebilirsiniz. Sirke keskin bir koku; ancak, kararında kullanup durulanarak kokudan eser kalmayacaktır.

  Lütfen 5 sayfa fahi olsa günün herhangi bir saatinde kitap okuyalım.

  Günde 2.5 litre suyumuzu içmeyi ihmal etmeyelim. Unutanlar için hatırlatıcı uygulamalar indirebilirsiniz.

  ‘’Sevdiklerinize gül verin; gülünüz yoksa gülüverin.’’     Mevlana

  İşte şimdi hazırız. Parlayacağınız bir hafta olsun. Buraya kadar okuduysan çok teşekkürler. Kutsal bütünün parçası olduğun için çok değerlisin. Sen olduğun halinle yeterlisin.

  ‘’İçindeki kapıyı kal; başka kapıyı değil.’’ Mevlana

  Terapiye en çok başvurulan konular arasında depresyon ve ansksiyete (kaygı) bozuklukları yer alıyor. Yeme bozuklukları ve ilişkisel problemler de peşi sıra takibinde.

  Yaygın Anksiyete Bozukluğu,

  Obsesif Kompulsif Bozukluklar,

  Sosyal Kaygı Bozukluğu,

  Panik atak

  Toplumda prevalansı yüksek psikolojik rahatsızlıklardır. Hepsinin de tedavisi mümkündür. Yalnız değilsiniz; hiç de olmadınız yeter ki siz bu rahatsızlıkların sizi yönetmesine izin vermeyen kararlılığınızla terapistiniz ile iş birliği içerisinde olun. Terapi, karşılıklı güven çerçevesinde bağ kurulmasıyla etkili olur ve buna zaman tanımak gerekir.

  Siz de yaşam kalitenizi arttırmak,  düşünce hatalarınızı ve otomatik düşüncelerinizi keşfetmek, geçmişten getirip çözümleyemediğiniz yaralarınıza temas ederek onları daha sağlıklı işleyerek kapatabilmek isterseniz;  Şema Terapi ekolü önderliğinde bütüncül bakış açısıyla gerçekleştireceğimiz online terapi ve Kadıköy yüz yüze seanslar için randevu oluşturmak için iletişim kısmından bana ulaşabilirsiniz.