İnancımın, korkularımdan büyük olmasına izin veriyorum. Kendimle baş başa geçirebileceğim kaliteli vakitlere özen gösteriyorum. Ne hissettiğimi, bedenimde neler olduğunu, neler düşündüğümü gözlemlemeyi önemsiyorum. Kendimle, mücadele eden bir savaşçı gibi değil de en yakınlarıma davrandığım gibi şefkatle yaklaşıp onunla kol kola girebilmeyi pratik ediyorum. Biliyorum ki en uzun ilişkim kendim ile olan ilişkim. Nereye gidersem gideyim kendimi götüreceğim. O yüzden, saçlarını okşamayı; ona sarılmayı ve onu keşfetmeyi ön plana alıyorum. Kendimle vakit geçirmekten keyif aldıkça kendi kendime yetebildikçe hayatımdaki insanlara çok daha gerçekçi yaklaşabiliyorum.

  Minnet duyuyorum; her bir anıma; yaşanmış olan en kötü anlara dahi.

  Onlar yaşanmasa; nasıl içimdeki inancın ve gücün büyüklüğünü fark edebilirdim?

  Bana iyi gelen doğru ile iyi gelmeyen yanlışı nasıl ayırt edebilirdim?

  Kim gerçekten yanımda; kim hayatımdan elenecek nasıl görebilirdim.

  Nasıl bugünkü ben olabilirdim?

  O yüzden dimdik yaşıyorum, tüm korkularla beraber.

  Gene seveceğim.

  Gene güleceğim.

  Gene hatalar yapacağım. Ama aynı hatayı tekrarlamamaya öze göstereceğim.

  Gene insanlarla iyicil ilişkiler kuracak; dost olacağım sonucunda kötülük dahi görsem.

  Temkinli olacağım ama korkmayacağım.

  Gene güveneceğim.

  Tüm duygularımı fark edip benim parçam oldukları için sahip çıkacağım. Tökezleyebilirim; düşebilirim; bazen, bana el uzatacak kimsem de olmayabilir. Bazen de yanımda ordu gibi çoktur. Her harkülarda, önce kendi iç kaynaklarıma güveneceğim. Korkusuzca yaşamak dedim ya. Bu mümkün müdür ki? Korku herkeste vardır; ancak, onun beni durdurabilmesi yoktur artık!

  Bir kez geldiysek bu dünyaya, korkularımın beni pasifize edip inançlarımı ve değerlerimi susturup potansiyelimden alıkoyabilmesine iznim yoktur.

  Çünkü, cesurca anı yaşadığımda diyebilirim; ancak,

  ‘’Ben yaşadım!’’

  Sen, kendinle buluşmak; kendi anlamını, hayattaki değerlerini, vizyonunu keşfetmek ve potansiyelini gerçekleştirebilmek için kaç kez geleceksin dünyaya?

  Siz de yaşam kalitenizi arttırmak ve geçmişten getirip çözümleyemediğiniz yaralarınızı sağlıklı işleyerek kapatabilmek isterseniz;  Şema Terapi ekolü önderliğinde bütüncül bakış açısıyla gerçekleştireceğimiz online terapi ve Kadıköy bölgesindeki yüz yüze psikoterapi seansı için iletişim kısmından bana mesaj kanalıyla ulaşabilirsiniz.